Koszykarze z Opola wygrali na początek rywalizacji w 1 lidze

Zwycięstwem u siebie zainaugurowali trzeci sezon z rzędu na zapleczu elity nasi koszykarze. Przedstawiciele Weegree AZS Politechnika Opolska ograli Dziki Warszawa 71:64.

Początek meczu należał jednak do gości dla których już po 200 sekundach było 13:6. Opolanie jednak równie szybko się obudzili i jeszcze przed półmetkiem tej odsłony wyszli na prowadzenie, w czym spora zasługa „trójek” Patryka Wilka i Adama Kaczmarzyka.

Później dość długo mieliśmy wyrównane zawody w czym też spora zasługa zastoju w ofensywie obu ekip w pierwszej fazie drugiej części gdy przez ponad trzy minuty nikt nie potrafił trafić do kosza.

Co prawda pierwsi przełamali się warszawianie, ale to gospodarze znowu zaczęli celować z dystansu (najskuteczniejsi w tym starciu Dominik Rutkowski i Kaczmarzyk) dzięki czemu odskoczyli na 34:23. Później z kolei długo kontrolowali grę utrzymując przewagę na poziomie – mniej więcej – 10 „oczek”… aż w pewnym momencie nawet ją podwoili.

Gdy w połowie czwartej kwarty było już 65:47 dla nich wydawało się, że już nic złego im się nie stanie. Nic bardziej mylnego! Przyjezdni mocno się zmobilizowali i najpierw zanotowali serię 12 punktów z rzędu, a na niespełna minutę przed końcem doprowadzili do stanu 68:64.

Wtedy jednak po raz kolejny sprawy w swoje ręce wziął Kaczmarzyk i akcją „dwa plus jeden” mocno ostudził zapał rywali. Do tego stopnia, że wynik już się nie zmienił.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Dziki Warszawa 71:64 (24:20, 16:7, 18:18, 13:19)

Weegree AZS PO: Kaczmarzyk 17, Rutkowski 17, Jodłowski 9, Kiwilsza 8, Kobel 7, Krefft 4, Wilk 3, Kapuściński 2, Piszczatowski 2, Skiba 2, Lewiński.