Koszykarze z Opola wysoko wygrali w Łowiczu

Ależ specyficzny mecz mają za sobą koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska. Najpierw bowiem zanosiło się, że rozgromią w Łowiczu miejscowego Księżaka, po czym zupełnie roztrwonili sporą przewagę… by w końcu i tak wysoko pokonać gospodarzy 95:77.

Po kolei zatem. Opolanie szybko wyszli na prowadzenie 15:0, a tuż przed półmetkiem inauguracyjnej odsłony było aż 21:2 dla nich! Wówczas to już osiem punktów na koncie miał Patryk Wilk.

Gospodarze jednak nie załamali się takim obrotem spraw i zaczęli stopniowo odrabiać straty. Dość napisać, iż o ile jeszcze na koniec pierwszej części tracili do naszej ekipy dziewięć „oczek” (17:26), to po nieco trzech minutach kolejnej partii doprowadzili do remisu po 29.

Później jeszcze goście próbowali odzyskać inicjatywę (37:31 dla nich), ale w końcu łowiczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie gdy do kosza trafił Mateusz Fatz (38:37). Niemniej tuż przed przerwą podopieczni Marcina Grygowicza odzyskali nieco animuszu (42:41). I jak się okazało to był dobry znak przed drugą połową.

Po zmianie stron bowiem goście szybko uciekli rywalom. Rzutem z dystansu, akcją „2+1” oraz trafieniem z wyskoku przypomniał o sobie Wilk i po niespełna czterech minutach było już 54:44 dla opolan, którzy na tym nie zamierzali poprzestawać. Niemalże z akcji na akcję budowali przewagę, a gdy dwa razy z rzędu dla nich trafił Dominik Rutkowski to pod koniec trzeciej kwarty wrócili do 19 punktów przewagi (69:50).

Tym razem nie zatrzymali się jednak. I to do tego stopnia, że po 200 sekundach czwartej odsłony – po trafieniu za trzy Adama Kaczmarzyka – wyszli na rekordowe w tym starciu prowadzenie 89:61. Wówczas stało się jasne, że już żadna krzywda im się w tym starciu nie stanie. Wyraźnie więc zwolnili tempo i do końca meczu zdobyli tylko sześć punktów. Rywale 16, ale i tak skończyło się wysokim zwycięstwem gości.

Księżak Łowicz – Weegree AZS Politechnika Opolska 77:95 (17:26, 24:16, 15:31, 21:22)
AZS PO: Wilk 27, Rutkowski 17, Skiba 12, Kaczmarzyk 11, Jodłowski 10, Kiwilsza 10, Lewiński 5, Kobel 2, Kapuściński 1, Krefft, Piszczatowski, Salkiewicz.