Kotwica zatopiona przez akademików Politechniki

Znakomite i stojące na dobrym sportowym poziomie rozegrali I ligowi koszykarze Weegree AZS- u Politechniki Opolskiej pokonując mającą wysokie aspiracje Kotwicę Kołobrzeg 85 : 69 (15:23, 24:18, 22:12, 24:16) rewanżując się za porażkę z pierwszej rundy 67:83. Zatem bilans obu zespołów w dwumeczu jest identyczny (162-162).

Mecz rozpoczął się udanie dla akademików, którzy po “rzucie za trzy” Adama Kaczmarzyka wyszli na prowadzenie 7:3. Doświadczony gracz opolan wyprowadził swój zespół kolejną “trójką” na 14:8.  Niestety kolejne minuty należały do gości, którzy po rucie Amerykanina Jamesa Washingtona objęli prowadzenie 16:15, które przy niecelnych rzutach opolan powiększyli na koniec kwarty do stanu 23:15.

I to prowadzenie goście z Kołobrzegu utrzymali do końca pierwszej połowy, choć ich przewaga zmalała do dwóch punktów (41:39). Dobrze w drugiej kwarcie w naszym zespole poczynali sobie Artur Mielczarek i Kaczmarzyk, po którego rzucie za “trzy” przewaga gości stopniała do dwóch punktów (32:30) i taka właśnie utrzymała się do przerwy choć goście potrafili jeszcze w jej trakcie “odskoczyć” na 41:34.

Druga połowa meczu zaczęła się od celnego rzutu za “3” Huberta Pabiana i AZS po raz pierwszy po niemal 14 minutach gry wyszedł na prowadzenie 42:41. Goście po raz ostatni prowadzenie w meczu objęli chwilę później po rzucie swojego lidera Piotra Śmigielskiego (43:42). Kolejnych 19 minut prowadzili już tylko i wyłącznie podopieczni Roberta Skibniewskiego. Kapitalny mecz rozgrywał Kaczmarzyk, po którego rzucie za 3 pkt. opolanie wyszli na prowadzenie 48:43 i nie oddali go już do końca meczu. 10-cio punktową przewagę wypracował kolejną “trójką” Jakub Kobel (57:47).

Zryw gości pozwolił im w 34 minucie spotkania zmniejszyć straty do trzech punktów (60:63), ale końcówka meczu w wykonaniu opolan była piorunująca a ostatnie chwile meczu kibice oglądali i dopingowali swój zespół na stojąco. Na dwie minuty przed końcem kolejna “trójka” Kaczmarzyka wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 77:66 a ostatni punkt z rzutu osobistego zdobył Michał Kroczak ustalając wynik końcowy 85:69.

Aż 26 punktów rzucił Kaczmarzyk a Jakub Kobel 17. Po stronie gości najskuteczniejszym okazał się wspomniany Śmigielski, którzy zdobył 23 pkt. Po tym zwycięstwie Weegree AZS Politechnika znajduje się na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Tyle samo mają wyprzedzający ich w tabeli nasi dzisiejsi rywale.