Nasi koszykarze wreszcie wygrali na wyjeździe

Do sześciu razy sztuka. Pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali pierwsze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie. Znakomicie spisujący się na własnym parkiecie akademicy doznali pięciu wyjazdowych porażek a niemoc przełamali wreszcie w Krakowie pokonując studentów tamtejszej AGH 72:63. Podopieczni Roberta Skibniewskiego znakomicie rozegrali początek i końcówkę spotkania. Jego środkowa faza należała do gospodarzy.

Po raz pierwszy na prowadzenie 6:4 nasz zespół wyszedł w trzeciej minucie po rzucie Adama Kaczmarzyka. Chwilę później celną “trójką” popisał się Michał Jodłowski i było 14:9 a cała kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem Weegree 24:13. Choć do przerwy opolanie prowadzili 41:34 to ich przewaga zaczęła topnieć. Kryzys przyszedł na minutę przed końcem trzeciej części gry. Kilka chwil wcześniej nasi koszykarze prowadzili 52:41 to przez 6 minut nie potrafili trafić do kosza rywali! Co gorsza kolejna akcja AGH pozwoliła im wyjść na prowadzenie 52:52.

Na szczęście był to ostatni zryw gospodarzy. W ostatniej kwarcie role się zupełnie odwróciły. Zwłaszcza w ostatnich pięciu minutach nasi gracze zagrali po “profesorsku”. Od stanu 56:55 dla krakowian, opolanie zdobyli 10 punktów z rzędu i po rzucie Adam Skiby zrobiło się 65:56. Na 70 sekund przed końcem rywal zmniejszył straty do 5 punktów (68:63). Gospodarze zaczęli faulować, ale na linii rzutów osobistych nie pomylili się Skiba i Artur Mielczarek i wygrana 72:63 stała się faktem.

Aż 4 naszych graczy zdobyło powyżej 10-ciu punktów tym spotkaniu: Adam Skiba 14, Adam Kaczmarzyk 13, Marcin Kowalczyk 12 i Jakub Kobel 11. Opolanie po 11 kolejkach awansowali na 11 miejsce w tabeli z bilansem 5 wygranych i 6 przegranych spotkań. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 26 listopada o godz. 20:00 z rezerwami Startu Lublin.