Opolscy koszykarze wymęczyli zwycięstwo nad Żakiem

Weegree AZS Politechnika Opolska po bardzo dobrej drugiej połowie pokonała osłabiony Żak Koszalin. Podopieczni Kamila Sadowskiego wygrali tym samym drugi mecz z rzędu.

W pierwszej połowie przyjezdni zaskoczyli opolan fantastyczną skutecznością. Świetnie dysponowany był przede wszystkim Jakub Dłoniak, który trafiając w całym meczu 10 z 14 rzutów, zapisał na swoim koncie 23 „oczka”. Akademikom skutecznie udało się z kolei zatrzymać Wiktoria Sewioła, który trafił zaledwie 3 z 16 rzutów w całym spotkaniu!

Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Opolanie po pierwszej połowie przegrywali bowiem 41:46, a po zmianie stron wygrali kolejną „ćwiartkę” 23:13. W ostatniej odsłonię postawili już „kropkę nad i”, ostatecznie triumfując w meczu 88:76.

Po opolskiej stronie na pewno wyróżnić trzeba Jakuba Kobla, który świetnie dyrygował grą. Rozgrywający rozdał aż 13 asyst, do których dorzucił też 6 „oczek”. Bardzo dobrze dysponowany był Dominik Rutkowski, który oprócz 22 punktów, zapisał również 9 zbiórek. O double-double otarł się Szymon Kiwilsza, który zapisał 14 punktów i 8 zbiórek. Wymusił też aż 6 przewinień rywali.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:76 Żak Koszalin