Opolscy koszykarze znów na zwycięskiej ścieżce!

Po wyjazdowej przegranej koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej powrócili na ścieżkę zwycięstw. Zespół ze stolicy województwa wygrał tym samym drugi mecz pod wodzą Kamila Sadowskiego.

Opolanie potrzebowali chwili, aby dobrze wejść w ten mecz. Na początku AZS AGH Kraków narzucił mocne tempo oraz świetnie spisywał się w walce o zbiórki, po 10 minutach prowadząc 22:15. Opolanie wzięli się za odrabianie strat w drugiej odsłonię, jednak do szatni schodzili przegrywając 36:39.

Trzecia kwarta to prawdziwe show w wykonaniu opolskich akademików. Podopieczni trenera Sadowskeigo po zmianie stron wygrali kolejną część meczu aż 28:13. Bardzo dobre zawody rozgrywał Szymon Kiwilsza, który wstrzelił się spod kosza. Wyróżnić trzeba także Jakub Kobla, który dobrze dyrygował grą opolskiej drużyny.

Przy prowadzeniu 64:52, opolanie potrzebowali zagrać na dobrym i wyrównanym poziomie. Na trzy minuty przed końcem akademicy mieli jednak spore problemy z rozegraniem skutecznej akcji. Niemoc przerwał Dominik Rutkowski, który bardzo uspokoił sytuację. Opolscy koszykarze triumfowali XX:XX.

Warto podkreślić, że po długiej nieobecności na opolskim parkiecie pojawił się Wojciech Leszczyński. Rzucający zespołu z Krakowa przed laty był bardzo ważną postacią Weegree w rozgrywkach drugoligowych, kiedy to akademicy wywalczyli promocję na zaplecze ekstraklasy.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:72 AZS AGH Kraków