Ważna wygrana akademików z niewygodnym rywalem

Tak jak się można było spodziewać niezwykle zacięty mecz obejrzeli kibice koszykówki w Opolu. Nasz Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonał Miasto Szkła Krosno 80:77, rewanżując się za trzy punktową porażkę na wyjeździe.

O zaciętości może świadczyć fakt, że najwyższe prowadzenie opolan w tym meczu wynosiło 9 punktów (41:32 i 66:57) a krośnian 8 (15:7). Właśnie początek meczu należał do gości. Szybko zrobiło się 5:0, ale AZS za chwilę wyrównał. W 6 minucie były gracz AZS-u Konrad Dawdo wyprowadził Miasto Szkła na prowadzenie 13:6 i pierwszą kwartę goście zwyciężyli 19:15.

Decydującą o losach meczu okazała się druga kwarta, którą podopieczni Roberta Skibniewskiego wygrali aż 31:18 co pozwoliło opolanom prowadzić do przerwy 46:37. To wysokie prowadzenie wyraźnie uśpiło czujność naszych graczy na początku drugiej części meczu. W połowie kwarty nr 3 po niecelnym rzucie Huberta Pabiana skutecznie odpowiedział rzutem za 3 pkt Michał Jankowski i zrobiło się 50:50.

Od tego momentu gra obu zespołów falowała. Goście nawet wyszli na prowadzenie 52:50 ale akademicy bardzo szybko rzutami Adama Skiby i Pabiana i “odskoczyli” na 66:57. Tej przewagi nie oddali już do końca choć o dobry wynik wszyscy drżeli do końca spotkania. Na tablicy wyników na skutek wspomnianego falowania kolejno wyświetlały się takie rezultaty: 66:63, 70:63, 74:67, 74:70, 78:70 i 78:70 i 78:75 i właśnie te trzy punkty przewagi opolanie dowieźli do końca zwyciężając 80:77.

Najwięcej punktów dla AZS-u zdobyli: Hubert Pabian 17 i Adam Kaczmarzyk 14.

Opolanie po tej wygranej z bilansem 11 wygranych i 9 porażek awansowali na ósme miejsce w tabeli.