Wielki powrót opolskich akademików! Tym razem wygrali w stolicy

To jest prawdziwe piękno koszykówki. Weegree AZS Politechnika Opolska ma za sobą kolejny bardzo trudny mecz i co najważniejsze – znów zwycięski! Podopieczni Kamila Sadowskiego tym razem triumfowali w Warszawie.

Opolanie bardzo źle weszli w to spotkanie, pozwalając sobie rzucić aż 30 punktów w 10 minut. Warszawskie Dziki wyglądały naprawdę dobrze w ofensywie, ale także nie pozwalały się rozkręcić podopiecznym Kamila Sadowskiego. Dzięki temu zawodnicy ze stolicy prowadzili schodząc do szatni 49:30.

Po zmianie stron nastąpił przełom. Opolanie grali rewelacyjne zawody i zaczęli przejmować kontrolę nad meczem. Co prawda wciąż po 30 minutach gry tracili do rywali siedem „oczek”, ale w czwartej kwarcie wyszli na prowadzenie. Udało się to po dwóch trójkach Michała Jodłowskiego. W ostatnich minutach podopieczni trenera Sadowskiego „postawili kropkę nad i” triumfując 76:69.

Opolscy akademicy z 12 zwycięstwami i 5 przegranymi zajmują rewelacyjne trzecie miejsce w tabeli Suzuki I Ligi Mężczyzn.

Dziki Warszawa – Weegree AZS Politechnika Opolska 69:76 (30:14, 19:16, 12:24, 8:22)