Opolanki zdominowały siedmiobój podczas mistrzostw kraju do lat 18

Kapitalnie spisały się siedmioboistki AZS-u Politechniki Opolskiej podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 18. Aż pięć z nich zakończyło bowiem zmagania w pierwszej „dziesiątce”, a dwie stanęły na podium.

Jakby tego było mało to jedyne medale, które wywalczył nasz klub podczas tej rywalizacji. Najlepiej spisała się Aleksandra Raróg, gdyż z wynikiem 4885 punktów sięgnęła po srebro. Natomiast rezultat 4647 dał brąz Mai Kleszno. Na miejscu piątym z dorobkiem 4468 pkt uplasowała się Natalia Raczkowska, a pozycję niżej – z jednym „oczkiem” mniej – ukończyła Emilia Mandela. Dziewiąta z wynikiem 4316 finiszowała Alicja Lach.

Poza nimi w TOP10 swoje boje zakończyła jeszcze tylko Marta Wojtas, która była dziewiąta na 400 m ppł.

Tym samym AZS Politechnika Opolska w klasyfikacji medalowej uplasował się na 27 miejscu (0-1-1), a w tabeli punktowej z 42 „oczkami” na 18 lokacie.