Trzy złota i dwa brązowe medale lekkoatletycznej młodzieży

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci AZS-u Politechniki Opolskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 i 20. Przedstawiciele naszego klubu zdobyli bowiem aż pięć medali, z czego trzy złote i dwa brązowe.

Taki wynik uzyskany podczas zmagań w Rzeszowie pozwolił akademikom zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Spośród wszystkich konkurencji najlepiej poszło opolanom w pięcioboju kobiet, gdzie triumfowała Maja Kleszno, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Raróg. Indywidualnie z kolei najlepiej wypadł Filip Rak, który na podium stawał dwukrotnie. Biegacz ten wygrał zmagania na 1500m, a do tego przyczynił się do brązowego medalu w mikście 4x400m, gdzie team tworzyli także Ignacy Bryll, Olivia Greiner i Julia Klama (cała czwórka na zdjęciu). Poza Kleszno i Rakiem złoto wywalczyła Katarzyna Kokot, która była najlepsza w skoku wzwyż.