Łyżwiarz AZS-u zakończył wojaże w Azji

Mateusz Krzemiński startował na zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbyły się w chińskim Szanghaju.

Marcin Sagan

Zawody te były czwartymi z sześciu zaplanowanych na ten sezon w Pucharze Świata. W pierwszej dekadzie listopada rywalizacja odbywała się w Ameryce Północnej. Najpierw w Salt Lake City (USA), a potem w kanadyjskim Montrealu. Potem w planie były zawody w Azji. Tydzień wcześniej Puchar Świata odbywał się w japońskiej Nagoi. Szanghaj był drugim i ostatnim etapem azjatyckiej części rywalizacji. W lutym 2020 roku w planie są zawody w Europie. Specjalistów od ścigania się na łyżwach na krótkim torze gościć będzie niemieckie Drezno i holenderski Dordrecht.

Zawody były udane dla reprezentantów Polski. Należąca do światowej czołówki Natalia Maliszewska była piąta na 500 metrów, a wśród mężczyzn na tym dystansie bardzo dobrze spisał się Rafał Anikiej. Uplasował się on na 7. pozycji.

Wśród startujących w biało-czerwonych barwach był też Krzemiński. Mający 17 lat zawodnik AZS-u Politechniki Opole indywidualnie wystąpił na dwóch dystansach. Na 500 metrów zajął 32. miejsce na 42 startujących, a na 1500 metrów był 37. w gronie 43 zawodników. Ponadto wystąpił w polskiej sztafecie na 5000 metrów. Nasz drużyna w składzie: Łukasz Kuczyński, Krzemiński, Paweł Adamski i Anikiej zajęła 11. lokatę wśród 14 drużyn, który stanęły do walki.

Na zdjęciu Mateusz Krzemiński z koleżanką z reprezentacji Polski – Nicolą Mazur. Fot. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.