Opolski AZS z medalami podczas mistrzostw Polski w short tracku

Podczas mistrzostw Polski w short tracku AZS Opole reprezentowało 10 zawodników. Łącznie podczas imprezy w Gdańsku zdobyli oni siedem medali.

Piotr Jankowski

W hali Oliva jako pierwsza po medal sięgnęła Magdalena Zych, która świeżo po zajęciu piątego miejsca w sztafecie na mistrzostwach świata, sięgnęła po srebro na dystansie 1500 metrów. 17-latka uległa jedynie swojej reprezentacyjnej koleżance – Natalii Maliszewskiej. Oprócz tego opolanką zajęła drugie miejsce w klasyfikacji wielobojowej.

Po brąz na 1500 metrów sięgnął z kolei Sebastian Hydzik, który uległ jedynie Rafałowi Anikiejowi i Karolowi Nieścierowi. Reprezentant opolskiego AZS-u na trzeci stopień podium stanął także po świetnym biegu na 1000 metrów, zajmując też trzecie miejsce w klasyfikacji wielobojowej.

Udanie spisała się też opolska sztafeta pań, która wystąpiła w składzie: Magdalena Zych, Magdalena Wilga, Magdalena Warakomską, Wiktoria Tkaczuk oraz Liliana Albańska. Opolanki w finałowym biegu dotarły na metę drugie z niemal dwusekundową przewagą nad Stoczniowcem Gdańsk. Panowie w składzie: Mateusz Krzemiński, Sebastian Hydzk, Adam Filipowicz oraz Szymon Hyjek, zajęli z kolei trzecie miejsce.

Tym samym udany powrót do startów zanotowała Magdalena Wilga, która w trakcie przygotowań nabawiła się kontuzji. – Niestety byłam wyłączona na kilka tygodni z treningów do jednej z głównych imprez, do których się w tym roku przygotowywałam. Dlatego bardzo cieszę się jeszcze bardziej, że mogłam być w zespole, który sięgnął po srebrny medal w sztafecie – przyznaje zawodniczka.

Na zdjęciu Magdalena Zych, który ma za sobą fantastyczny sezon. Fot. Kacper Łosak