Są cztery medale mistrzostw Polski juniorów specjalistki od short tracku

W Tomaszowie Mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze, która była jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów w tej dyscyplinie.

Marcin Sagan

Na zawodach wystąpiło czworo reprezentntów AZS-u Politechniki Opole. Zabrakło 16-letniej Magdaleny Zych, która z pewnością często stawałaby na podium. Startowała jednak po raz pierwszy w karierze na zawodach Pucharu Świata seniorów. Pod jej nieobecność ciężar zdobywania medali na swoje barki wzięła o dwa lata starsza Wiktoria Tkaczuk. W zmaganiach juniorek do lat 19 stawała na podium w każdej z czterech konkurencji. Zdobyła srebrne medale na 500, 777 i 1500 metrów, a brązowy krążek na 1000 metrów. Bezkonkurencyjna była reprezentantka Polski seniorek – 19-letnia Gabriela Topolska (Juvenia Białystok). Triumfowała ona na każdym z dystansów.

W juniorach młodszych (do lat 17) startował Filip Hyjek. W klasyfikacji wielobojowej zajął 9. miejsce w gronie 18 zawodników. W poszczególnych konkurencjach zajmował dwa razy 9. miejsce, a dwa razy był 10. W juniorkach młodszych (do lat 17) startowały dwie nasze zawodniczki: Aleksandra Lisek i Julia Michalska. W gronie 16 zawodniczek w klasyfikacji wielobojowej Lisek zajęła 10. miejsce, a Michalska była 11. Lisek najwyżej była na 9. pozycji na 777 metrów. Michalska też najwyżej była na tym dystansie. Zajęła na nim 10. miejsce.

Na zdjęciu Wiktoria Tkaczuk. Fot. Andrzej Klimek.