Motocykliści HAWI Racing Team prezentują wysoką formę

Zawody, w których startował zespół Hawi Racing Team odbyły się w miejscowości Ostrowąs koło Połczyna Zdrój. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich Patryk Kuleszo, który zwyciężył w 3. i 4. rundzie motocyklowych Mistrzostw Polski w Cross Country, oraz Rafał Szymański, który był drugi w cyklu IPONE Cross Country Series 2020 w Ziębicach.

Motocykliści przez 1,5 godziny kilkakrotnie pokonywali 8-kilometrową trasę. Kuleszo w pierwszym dniu był najszybszy w klasie Junior i wykazał się drugim czasem w całych zawodach, a przy okazji osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia ze wszystkich motocyklistów biorących udział w mistrzowskiej imprezie. W niedzielę reprezentant HRT potwierdził, że jest w wysokiej formie. Ponownie był najlepszy w swojej klasie i wykręcił drugi czas w generalce, a także zanotował w wyścigu drugi czas jednego okrążenia.

Drugie miejsce zajął Konrad Dąbrowski (DUUST RACING Warszawa), a trzecie Damian Azmin (Automobilklub Głogów). Na półmetku rozgrywek motocyklista opolskiego klubu w klasyfikacji sezonu powiększył swoją przewagę nad rywalami, co tym samym przybliża go do mistrzowskiego tytułu.

Kolejne zawody odbędą się 10 i 11 października w Ostródzie.

W tym samym czasie w Ziębicach odbyła się trzecia odsłona motocyklowego cyklu IPONE Cross Country Series 2020. Do sportowych zmagań przystąpiło 187 riderów, w tym Rafał Szymański, który jeszcze niedawno ścigał się z amatorami, a teraz udanie rywalizuje z najlepszymi w najsilniejszej klasie Champion. Zawodnicy przez 90 minut podróżowali 9-kilometrową trasą, która przebiegała przez tor motocrossowy, odcinek enduro wytyczony na łące z mnóstwem zakrętów, podjazdów, przeprawą w lesie, jazdą po piachu oraz sekcją przeszkód SuperEnduro. Szymański przez cały wyścig utrzymywał dobre tempo jazdy i na metę przyjechał drugi. Zwyciężył Wojciech Latała (SM PANDA Strzelce Opolskie), a trzecie miejsce wywalczył Justyn Janas (ZKS ORION Ziębice).

Teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Kościoła, gdzie 11 października zostanie rozegrana IV runda tego popularnego cyklu.