Tomasz Wikowicz z opolskiego HAWI Racing drugi w Drawsku

Poligon w Drawsku Pomorskim gościł uczestników rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021, w ramach którego zainaugurowano tegoroczną rywalizację Mistrzostw Polski w długodystansowych wyścigach terenowych Baja.

Warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników – było mokro i zimno. W kategorii motocykli świetny wynik uzyskał Tomasz Wilkowicz podróżujący KTM-em 450 EXC-F. Piątkowy, krótki odcinek kwalifikacyjny OS1 o długości 17,7 km reprezentant HAWI Racing Team ukończył na 3. pozycji. Nazajutrz do przejechania były dwa odcinki specjalne, a każdy z nich liczył po 145 km.

Tomasz podczas pierwszego OS2 podkręcił tempo jazdy i na mecie zameldował się z drugim czasem, natomiast w ostatnim OS3 musiał uznać wyższość trzech rywali. Wikowicz ostatecznie pierwszą rundę Mistrzostw Polski ukończył na drugim stopniu podium. Zwyciężył motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza (M-FOR SPORT Koszalin), a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Jarmużowi (ETC Łódź).

W klasyfikacji klubowej opolski HAWI Racing Team uplasował się na 4. miejscu. Tomasz Wikowicz w Drawsku odebrał biało-czerwoną szarfę i statuetkę za wywalczony tytułu Mistrza Polski Baja w sezonie 2020 w kategorii motocykli

Kolejna mistrzowska runda zgodnie z kalendarzem PZM odbędzie się w Żaganiu od 30 kwietnia do 2 maja.