Motorowa drużyna z Opola na mistrzowskim podium

Czołowe miejsca przywieźli z inauguracji krajowych rozgrywek enduro motocykliści HAWI Racing Team. Dwudniowe zawody rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski rozgrywane były w Chełmnie na torze motocrossowym przy Żelaznym Moście, a polegały na kilkukrotnym objeździe trasy okrężnej i zaliczeniu po drodze dwóch prób szybkości terenowej – cross testu i enduro testu.

Z grona 14. zawodników i zawodniczek opolskiego klubu najlepiej spisał się klasie Junior Jakub Kowalski, który podczas wyścigu wyprzedził dotychczasowego lidera Karola Królikowskiego z KS Rega MX Team Ropczyce i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Taki sam sukces zanotowała w klasie Kobiety Junior Maja Kozłowska, która była bezkonkurencyjna w obu dniach zawodów i jej koleżanka klubowa wywalczyła Hania Szewczyk wywalczyła miejsce trzecie.

Drugie miejsce przypadło Kubie Świerczyńskiemu stoczył pasjonującą walkę w klasie Junior Mini ulegając tylko Staszkowi Szusterowi z Kielc.

W klasie Junior 125 dobry start zanotował Oliwier Antosiak – w pierwszym dniu był drugi, a w niedzielę trzeci, dzięki czemu stanął na trzecim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył także w klasie E2/E3 Patryk Kuleszo, który w poszczególnych rundach zajmował trzecie i czwarte miejsce.

Dobre starty pozwoliły także Damianowi Musiałowi zająć 3. miejsce w klasie E1. Piątą lokatę wywalczył Grzegorz Bogulak.

– Wyniki naszych motocyklistów pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski przed BKM Bielsko-Biała i KS Rega MX Team Ropczyce oraz 3. miejsce wśród trzyosobowych zespołów sponsorskich – poinformował prezes klubu Andrzej Hawryluk.

W rywalizacji pucharowej w klasie Junior 125 Kryspin Cynar kończył obie rundy na drugich pozycjach, dzięki czemu mógł w zawodach został sklasyfikowany na drugim stopniu podium.

Pecha miał Piotr Opoła, który jechał w czołówce ale w wyniku wywrotki złamał lewą rękę.

W grupie najmłodszych motocyklistów czyli w klasie Junior Mini Franek Cynar w pierwszym dniu zaliczył czwarty czas dnia i mimo, że w niedzielę nie ukończył rajdu, zajął wysoką czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Zgodnie z kalendarzem rozgrywek kolejne rundy enduro odbędą się w podwrocławskim Cieninie w dniach 6 i 7 czerwca br.

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Samorząd Województwa Opolskiego i Miasto Opole.

Zawody zgromadziły na starcie 162 uczestników z całego kraju.

 

Zdjęcia: Maciej Bogielczyk i klubowe.

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 30-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, społecznymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły