Mniej piłki nożnej, ale i tak będzie się sporo działo w naszym sporcie

W ubiegły weekend na opolskich obiektach sportowych królowała piłka nożna. Tym razem na pierwszy plan wychodzą jednak gry halowe oraz – nomen omen – chód właśnie!

Już w sobotę bowiem w naszym mieście odbędą się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 35 km. Do rywalizacji przystąpi choćby mistrz olimpijski Dawid Tomala z AZS-u Politechniki Opolskiej. Całą trasę rywalizacji zaplanowano na wyspie Bolko. To tam na prostej ścieżce asfaltowej wszyscy uczestnicy będą musieli 23 razy pokonać liczącą 1.5 km pętle. Start i metę zlokalizowano na wysokości klubokawiarni LABA, nawrót z kolei przewidziano na tzw. rondzie rolkarzy. Początek przewidziano na godz. 8.30, najlepsi powinni finiszować około godz. 11, z kolei dekorację zaplanowano mniej więcej w samo południe. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji jak choćby miasteczko lekkoatletyczne.

Jeśli chodzi o gry zespołowe to tego samego dnia warto udać się przed wszystkim do dwóch hal: kampusu PO przy ul. Prószkowskiej i Stegu Arena. W tym pierwszym obiekcie po raz ostatni u siebie w tym sezonie zaprezentują się koszykarze Weegree AZS Politechniki. Będzie to bowiem pojedynek nr 1 w ramach dwumeczu walki z Kotwicą Kołobrzeg o trzecie miejsce na zapleczu elity (rewanż w środę nad Bałtykiem). Początek starcia o godz. 18. Natomiast 60 minut później po raz ostatni w ogóle zagrają piłkarze ręczni Gwardii Opole, którzy podejmą MKS Kalisz. Jeśli zwyciężą, to być może uda się im finiszować na ósmym miejscu.

W porównaniu z ubiegłym weekendem, gdy wszystkie zespoły piłkarskie grały w Opolu, teraz oferta pod tym względem prezentuje się dość skromnie. Niemniej u siebie zagrają choćby panie z Unii, które o godz. 14 ugoszczą Polonię Tychy w ramach walki o punkty 3 ligi. Dwie godziny później natomiast, rywalizujący w grupie VII klasy B, panowie z Wikinga zmierzą się z Burzą Kosorowice. W niedzielę kolei (o godz. 17) na boiska tego samego szczebla, ale w strefie V, wybiegną rezerwy Groszmalu podejmując LZS Luboszyce.

Weekend z grami zespołowymi zakończą futsaliści Dremana, którzy jednak tym razem zagrają w Komprachcicach. W niedzielę o godz. 18 podejmą FC Toruń i jeśli zwyciężą być może pozostaną w grze o medale. Jeśli z kolei nie przegrają to zapewnią sobie przynajmniej czwarte miejsce w stawce!