Nowy napastnik zasilił szeregi Odry Opole

W 12 rozegranych meczach tego sezonu Odra Opole zdobyła 12 bramek, a najskuteczniejsi jej gracze mają na koncie… po dwa trafienia. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy i włodarze klubu zadecydowali o pozyskaniu napastnika, tzw. „klasycznej dziewiątki”.

Do niebiesko-czerwonych dołączył bowiem właśnie – na zasadzie wolnego transferu – Michał Bednarski. Nowy gracz związał się z opolanami dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

26-latek mierzący 186 cm ostatnio występował w Miedzi Legnica, z którą w poprzednim sezonie awansował do elity. W nieco ponad dwa lata występów dla tego klubu prześladowały go jednak różnego rodzaju urazy i przez ten czas zdołał rozegrać tylko 29 meczów notując pięć goli

Wywodzący się z Głogowa zawodnik najbardziej kojarzony jest jednak z dwoma klubami z tego regionu. Mianowicie z tamtejszym Chrobrym oraz z Górnikiem Polkowice. To właśnie w barwach tej drugiej drużyny został królem strzelców 2 ligi w sezonie 2019/20. Wówczas to zanotował 23 trafienia i dołożył do tego pięć asyst. Dzięki temu zapracował na transfer do wspomnianej Miedzi.