Odra Opole znowu gorsza od Miedzi Legnica

Trzeciej już porażki w tym sezonie z Miedzią Legnica doznała Odra Opole. Tym razem nasi piłkarze przegrali na wyjeździe 0-2.

Starcie to było pierwszym pojedynkiem w ramach inauguracji rundy rewanżowej. Na początek zmagań podopieczni Piotra Plewni spisali się nawet jeszcze słabiej, bo ulegli 1-4 i to u siebie. Najgorzej wypadli jednak w rozgrywanym 22 września meczu 1/32 finału Pucharu Polski gdy zostali rozbici w Legnicy 0-4!

Tym razem długo mieli nawet szansę na korzystny wynik. Pierwszego gola bowiem stracili na nieco ponad 20 minut przed końcem gdy Mateusza Kuchtę pokonał Maciej Śliwa. „Wynik zamknął” natomiast w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Patryk Makuch.

Opolanie szczególnie mogli żałować zmarnowanych okazji z początku drugiej połowy… Tym bardziej, że pierwsza należała do miejscowych, jednak często brakowało im precyzji lub szczęścia, jak choćby wtedy gdy Mehdi Lehaire obił słupek. Popracować musiał także golkiper niebiesko-czerwonych.

Jego koledzy z pola z biegiem czasu zaczęli się jednak rozkręcać. Jak choćby wtedy gdy – tuż po zmianie stron – w przeciągu niespełna minuty dwa razy obili konstrukcję bramki rywala. Szczególnie aktywny był wówczas Mateusz Marzec, który raz ostemplował poprzeczkę, a raz po jego uderzeniu piłka o centymetry minęła celu.

To wszystko zemściło się gościach na półmetku drugiej odsłony. Wówczas to wspomniany Śliwa huknął z okolic linii „szesnastki”, futbolówka odbiła się jeszcze od Mateusza Maćkowiaka i zmylony zupełnie Kuchta nie miał szans na odpowiednią interwencję.

Naszych piłkarzy to nie załamało i wciąż próbowali zaskoczyć rywali, ale na niewiele się to zdawało. Ci z kolei nastawili się na kontry. Powodzenie przyniosło im jednak co innego. Tuż przed końcem spotkania Michał Pawlik w polu karnym zablokował ręką strzał Chuci i sędzia wskazał na “jedenastkę”. Tę bez problemu wykorzystał Makuch i zakończył emocje w tym spotkaniu.

Miedź Legnica – Odra Opole 2-0 (0-0)