Odra po świetnym meczu zremisowała w Rzeszowie

Ależ bój stoczyli piłkarze Odry Opole w Rzeszowie z tamtejszą Resovią. Ostatecznie rozgrywany w piątkowy wieczór pojedynek zakończył się remisem 3-3!

Zaczęło się od małego „trzęsienia ziemi”, albowiem nie minął nawet kwadrans, a już zebrani na stadionie widzieli trzy bramki. Dwie z nich zdobyli opolanie, aczkolwiek strzelanie zaczęli miejscowi.

W 10 minucie Bartłomiej Wasiluk długim podaniem uruchomił Maksymiliana Hebla, a ten oszukał naszą defensywą i posłał piłkę do siatki. 200 sekund później prowadzili już jednak podopieczni Piotra Plewni. Najpierw do wyrównania doprowadził Maciej Wróbel, a już po chwili na 2-1 niebiesko-czerwonych wyprowadził Dawid Czapliński, który głową wykorzystał dośrodkowanie Miłosza Trojaka.

Później wciąż mieliśmy dość wyrównany bój, z szansami dla obu ekip, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Za to po zmianie stron rzeszowianie rzucili się do odrabiania strat. I dość szybko dopięli swego po tym jak pojedynek sam na sam z Mateuszem Kuchtą bez większych problemów wygrał Rafał Mikulec.

Na tym jednak miejscowi nie zamierzali poprzestawać. I gdy druga połowa mijała właśnie półmetek ich ataki przyniosły skutek. Zaczęło się od tego, żę Bernard Petrak w „szesnastce” swojego zespołu sfaulował wywodzącego się z Opolszczyzny Sebastiana Strózika, a arbiter po weryfikacji VAR wskazał na 11 metr. Tam piłkę ustawił sobie Wasiluk i strzelił na 3-2 dla Resovii.

To jednak nie załamało naszych piłkarzy, którzy parli do wyrównania. Ich trud opłacił się doliczonym czasie gry. W piątej minucie tego okresu to oni otrzymali rzut karny, a na gola zamienił go – rezerwowy tego dnia – Rafał Niziołek. Zaraz potem sędzia zakończył spotkanie.

Resovia Rzeszów – Odra Opole 3-3 (1-2)
Bramki:
1-0 Hebel – 10, 1-1 Wróbel – 12, 1-2 Czapliński – 14, 2-2 Mikulec – 56, 3-2 Wasiluk – 67 (karny), 3-3 Niziołek – 90 (karny).
Odra: Kuchta – Szrek, Kamiński, Kostrzycki, Petrak (70. Sauczek) – Mikinic (70. Spychała), Trojak, Pawlik (63. Niziołek), Wróbel (78. Klimek), Marzec (78. Żak) – Czapliński.
Żółte kartki: Marzec, Czapliński.