Odra Opole rozegrała pierwszy sparing i pokonała Ślęzę Wrocław

Pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu na zapleczu elity rozegrali piłkarze Odry. W nim to opolanie wygrali 2-0 z grającą dwa poziomy niżej Ślęzą Wrocław.

Inauguracyjne trafienie w tym okresie zaliczył Dawid Czapliński, a działo się to wtedy gdy dobiegało pół godziny gry. Prowadzenie miejscowych na stadionie przy ul. Oleskiej podwyższył – tzw. golem do szatni – Tomas Mikinic. Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie.

Warto tu odnotować, iż w barwach gospodarzy zaprezentowali się trzej nowo pozyskani pomocnicy czyli Michal Klec, Mikołaj Łabojko i Oskar Paprzycki oraz było paru zawodników testowancyh.

Tak czy inaczej w pierwszej połowie nasz team zagrał w składzie: zawodnik testowany – Piotr Żemło, Łukasz Kędziora, Tomas Mikinic, Rafał Niziołek, Oskar Paprzycki, zawodnik testowany, Maksymilian Paszkowski, Konrad Nowak, Dawid Czapliński. Po zmianie stron z kolei prezentował się następująco: Dominik Kalinowski – zawodnik testowany (66. Łukasz Kędziora), Konrad Kostrzycki, Mikołaj Owsiak, Jakub Szrek, Mikołaj Łabojko, zawodnik testowany, Bernard Petrák, Mateusz Marzec, Stanisław Hrebeń, Michal Klec.

W następny weekend podopieczni Piotra Plewni w Chorzowie zmierzą się z beniaminkiem 1 ligi Ruchem Chorzów. 2 lipca, znowu na wyjeździe, zagrają z kolejnym przyszłym rywalem o punkty, mianowicie z Zagłębiem Sosnowiec. W kolejny weekend natomista czekają ich dwa pojedynki. Najpierw 8 lipca sprawdzą się z Polonią Bytom (3 liga grupa III), a dzień później z SFC Opava (czołowa ekipa drugiego poziomu w Czechach).