Odra Opole zakontraktowała trzech nowych piłkarzy

Po tym jak Odra Opole pożegnała się z ośmioma piłkarzami przedstawiciele naszego klubu długo nie zwlekali i już ogłosili trzy nowe nabytki. Co ciekawe wszyscy nowo pozyskani gracze to pomocnicy.

Jako pierwszy zaanonsowany został Michal Klec. 26-letni gracz ofensywny, rodem ze Słowacji, został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z Garbarni Kraków. W tym klubie spędził ostatni rok i na trzecim poziomie (oraz w Pucharze Polski) rozegrał w sumie 32 mecze w których zdobył 11 goli i zanotował sześć asyst. Wcześniej w Polsce bronił barw Puszczy Niepołomice, natomiast w rodzinnym kraju grał m. in. dla MSK Żylina (której jest wychowankiem), FK Senica i FK Pohronie. Był także wypożyczony do czeskiego Fotbal Trzyniec. Ma również na koncie występy w reprezentacjach Słowacji w kategoriach U-19 i U-21. Z Odrą związał się trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.

Drugim nowym nabytkiem jest Oskar Paprzycki. 23-letni gracz to przede wszystkim defensywny pomocnik. Przez ostatnie dwa sezony bronił barw GKS-u Tychy, a wcześniej przez trzy Chojniczanki Chojnice. To wszystko sprawia, iż na zapleczu elity rozegrał aż 117 meczów (w ostatniej kampanii 19 spotkań i jeden gol). Piłkarskiego abecadła uczył się w Beniaminku 03 Starogard Gdański, a następnie grał w takich drużynach juniorskich jak KP Starogard Gdański, APLG Gdańsk i Lechia Gdańsk. Ten ostatni klub był zresztą jego pierwszym wśród seniorów. Teraz do niebiesko-czerwonych według kontraktu trafia na dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Za to na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arki Gdynia przybywa do nas Mikołaj Łabojko. 21-letni rozgrywający ostatni sezon spędził jednak w Wigrach Suwałki, gdzie do końca pomagał w walce o awans do 1 ligi. Rozegrał wówczas 31 spotkań, w których zaliczył po pięć bramek i asyst. Wychowanek Piasta Gliwice grał także dla Ruchu Radzionków.