Pięciokrotny reprezentant Polski zagra w Odrze!

Transferowy hit Odry Opole stał się faktem. Pięciokrotny reprezentant Polski Maciej Makuszewski wzmocnił zespół z Oleskiej. To niezwykle cenne wzmocnienie dla zespołu Piotra Plewni.

Skrzydłowy w swojej karierze rozegrał 235 spotkań na poziomie ekstraklasy, gdzie reprezentował barwy Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk czy Lecha Poznań. W barwach drużyny ze stolicy województwa wielkopolskiego sięgnął po SuperPuchar Polski. 

Nowy zawodnik opolskiej drużyny otrzymał od trenera Adama Nawałki w 2017 roku powołania do reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zadebiutował w meczu z Danią i w sumie wystąpił w 5 meczach kadry narodowej, notując jedną asystę, w meczu z Kazachstanem, w eliminacjach do mundialu 2018. 

Wydawało się, że może zagościć w reprezentacji Polski na dłużej, ale w grudniu 2017 roku piłkarz zerwał więzadła krzyżowe i kariera nieco wyhamowała. W lutym 2020 roku Maciek wrócił do klubu, w którym zaczynał podbijać Ekstraklasę, czyli do Jagiellonii Białystok. Jego ostatnim klubem przed przybyciem do niebiesko-czerwonej Odry był islandzki Leiknir Rejkjawik.