Rezerwy Odry znacznie lepiej grają poza Opolem

Po raz kolejny w tym sezonie piłkarze rezerw Odry Opole pokazali, że na wyjazdach spisują się znacznie lepiej niż u siebie. Tym razem wygrali w Oleśnie z tamtejszym OKS-em 1-0.

Warto w tym miejscu odnotować, iż podopieczni Adama Berbelickiego w kampanii 2022/23 rozegrali dziewięć meczów, licząc z dwoma wygranymi spotkaniami wojewódzkiego pucharu. Spośród tego trzy pojedynki odbyły się na boisku Centrum Sportu i wszystkie trzy opolanie przegrali. Natomiast z sześciu gier poza naszym miastem w pięciu zwyciężyli i tylko jedno zremisowali.

Tym razem podopieczni Adama Berbelickiego triumfowali na trudnym ostatnio terenie. Pokonali bowiem w Oleśnie tamtejszy OKS-em 1-0. Jedyny gol tego starcia padł w momencie gdy upływał kwadrans od jego rozpoczęcia. Wówczas to piłkę do siatki posłał Karol Ira. Później już, mimo paru dogodnych okazji, wynik nie uległ zmianie.

Dzięki temu młodzi niebiesko-czerwoni po siedmiu kolejkach mają na koncie 10 „oczek” przy bilansie bramek 9-9 i plasują się na 10 pozycji w stawce.

Odra II w tym spotkaniu zagrała w składzie: Sapielak – Garbiec, Petrak, Dębski, Owsiak – Dąbrowski, Ira, Wienczek (75. Drescher), Paszkowski (83. Tandereszczak), Dachnowski – Mrozek (80. Bober).