Trampkarze Odry wygrali baraże i wrócili do krajowej elity!

Od przyszłego sezonu na najwyższym poziomie rozgrywek młodzieżowych piłki nożnej Odra Opole będzie miała dwie drużyny. Do przedstawicieli juniorów młodszych klubu w elicie dołączyli także trampkarze.

Zespół U15 niebiesko-czerwonych wygrał bowiem właśnie dwumecz barażowy z reprezentującą województwo śląskie ekipą Stali-Śrubiarnia Żywiec. Podopieczni Damiana Serwuszoka nie mieli łatwej przeprawy.

W pierwszym starciu rozgrywanym w Opolu nawet nieco zawiedli, bo uratowali remis w doliczonym czasie gry gdy do siatki trafił Dorian Myk. Wcześniej co prawda wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiktora Nowickiego, jednak rywale w międzyczasie zdobyli dwa gole.

Odra w tym starciu zagrała w składzie: Michał Nagaba – Wiktor Paluch, Mateusz Trepka, Jan Zatajski, Kacper Sucharski (75. Mateusz Plewnia), Marcin Staś, Mateusz Nowak, Ksawery Chatkiewicz, Patryk Kulbaka (65. Maciej Złoczowski), Jakub Klisch, Wiktor Nowicki (55. Dorian Myk).

Rewanż już układał się zdecydowanie bardziej po myśli opolan. Co prawda na trafienie z początku meczu Kacpra Sucharskiego odpowiedział Adam Ciućka, ale na to jeszcze szybciej ripostę miał Dorian Myk, a do tego tzw. gola do szatni zdobył Sucharski. Wynik zamknął w ostatnich sekundach spotkania Jan Zatajski.

W drugim pojedynku nasz team prezentował się następująco: Michał Nagaba – Jakub Klisch, Jan Zatajski, Wiktor Nowicki (57. Maciej Złoczowski), Ksawery Chatkiewicz, Kacper Sucharski, Marcin Staś (70. Kacper Jagiełło), Dorian Myk (57. Mateusz Krzemiński), Mateusz Nowak, Patryk Kulbaka, Mateusz Trepka.