Triumf LZS-u Sławice, przegrana Groszmalu w klasie A

Ze zmiennym szczęściem zagrały tym razem nasze zespoły rywalizujące w grupie V piłkarskiej klasy A. Swój mecz wygrał bowiem team ze Sławic, z kolei Groszmal poniósł porażkę.

Pierwsza z tych ekip po zaciętym boju pokonała u siebie Rzemiosło Dziewkowice 2-1. Prowadzenie gospodarzom dało, po pół godzinie gry, trafienie Kamila Rzeczyckiego. Goście wyrównali na niespełna kwadrans przed końcem spotkania. Triumf podopiecznym Krzysztofa Chełpy zdążył jednak zapewnić rezerwowy tego dnia Tomasz Kosarzecki.

W pojedynku tym miejscowi zagrali w składzie: K. Buhl – Dziwański (46. Zadka), Guz, Jurowski, Kujawa, A. Pawleta (76. Kosarzecki), Pogudz, Rzeczycki (46. Nowak), Stopka, Wiśnik, Wójcik.

Drugi z naszych zespołów przegrał z kolei w Kępie z tamtejszym Rudatomem. Porażka była jednak minimalna, gdyż padła tylko jedna bramka. Przyjezdni mieli szansę przynajmniej na remis, ale brakowało im skuteczności.

Groszmal w meczu tym prezentował się następująco: Skorupa – Czmielewski, Czok, Gruchot (77. Bereś), Jonczyk (85. T. Swendrowski), Łański, Matuszek, Pietruszka, Tworek, Walczak (46. M. Swendrowski), J. Wolny.

Tak czy inaczej wciąż w tabeli wyżej jest ekipa z Groszowic, która po pięciu grach ma na koncie dziewięć punktów (gole 14-6) i zajmuje piątą lokatę. LZS Sławice z sześcioma „oczkami” (bramki 6-15) plasuje się na dziewiątej pozycji.