Trzeci mecz Odry Opole i trzecia porażka

Fatalnie w nowy sezon wchodzą piłkarze Odry Opole. W trzecim meczu zmagań doznali bowiem trzeciej porażki. Tym razem przegrali z Zagłębiem Sosnowiec, a to boli tym bardziej, że ulegli aż 1-4 i to w dodatku u siebie!

Goście od początku przeważali, ale długo nie mogli tego wymiernie udokumentować. Podopieczni Piotra Plewni też jednak mieli przez ten czas swoje szansę. Wówczas to próbowali Tomas Mikinic i Mateusz Marzec, ale czujny był golkiper przeciwnika Michał Gliwa.

Gdy minęło jednak pół godziny „worek z bramkami” rozwiązał się na dobre, niestety w znacznej części nie po tej stronie po której chcieliby przedstawiciele i kibice opolan. Najpierw na czystą pozycję wyszedł Szymon Sobczak, a w polu karnym powalił go Jakub Szrek. I zaczęło się nieszczęście opolan. Nie dość, że sędzia podyktował „jedenastkę”, to jeszcze po konsultacji VAR pokazał defensorowi Odry czerwoną kartkę.

Poszkodowany pewnie wykorzystał karnego, a gra naszej ekipy zupełnie się posypała. Niebawem Łukasz Kędziora tak pechowo interweniował, że pokonał Błażeja Sapielaka, natomiast 200 sekund później ten ostatni popełnił fatalny błąd, który wykorzystał wspomniany Sobczak. W związku z czym w niespełna siedem minut niebiesko-czerwoni stracili trzy gole i było praktycznie po zawodach.

Co prawda tuż przed końcem pierwszej połowy Tomas Mikinic trafieniem z rzutu karnego nieco zmniejszył dystans do rywali, ale jak się niebawem okazało, to wszystko na co było stać tego dnia naszych piłkarzy w ofensywie. Swoją droga po zmianie stron goście również jakoś szczególnie nie parli do przodu, aczkolwiek zdołali jeszcze raz zdobyć bramkę. Parę minut przed końcem wynik ustalił bowiem Marek Fabry, wykorzystując trzeci w tym starciu rzut karny.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1-4 (1-3)
Bramki: 0-1 Sobczak 31 (karny), 0-2 Kędziora 35 (samobójcza), 0-3 Sobczak 38, 1-3 Mikinic 45 (karny), 1-4 Fabry 85 (karny).
Odra: Sapielak – Szrek, Kamiński, Kędziora, Klimek (83. Petrak) – Mikinic (70. Łapiński), Urbańczyk (70. Łabojko), Paprzycki (81. Tkocz), Marzec, Nowak – Czapliński (70. Guzdek).
Żółta kartka: Petrak. Czerwona kartka: Szrek – 31. min.