Udany weekend naszych ekip w klasie A. Wygrane LZS-u Sławice i Groszmalu

Bardzo udany weekend za sobą mają oba nasze zespoły piłkarskie rywalizujące w klasie A. Zarówno bowiem LZS Sławice jak i Groszmal wygrały swoje mecze, do tego pokonując spadkowiczów z „okręgówki”.

Zacznijmy od pierwszej z tych ekip, która występuje w grupie II. Podopieczni Krzysztofa Chełpy ograli u siebie Victorię Dobrzyń 1-0, a trafienie na wagę pełnej puli było samobójcze, gdyż swojego golkipera pokonał w 54 minucie Marcin Dwojak.

Warto odnotować, iż miejscowi zagrali w składzie: K. Buhl – Kosarzecki (59. Lukoszek) Starczyk, Stopka, A. Pawleta, M. Buhl (90. Pawlak), Nowak (76. D. Buhl), Wójcik, Wiśnik (81. P. Buhl), Kujawa, Jurowski.

Tym samym team ze Sławic przesunął się na szóste miejsce w stawce i przede wszystkim mocno odsunął się od okolic strefy spadkowej. Po 18 rozegranych pojedynkach zespół ten ma na koncie 28 punktów przy bilansie bramek 37-34.

Groszmal natomiast, również na swoim boisku, ograł Start Dobrodzień. I w tym przypadku gospodarze także nie mieli łatwej przeprawy. Co prawda po golach Marcina Pietruszki i Michała Czoka, zdobytych w ostatnich minutach przed przerwą, prowadzili 2-0, ale w ciągu 10 minut po zmianie stron rywale wyrównali. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce, a także nogi, wziął rezerwowy tego dnia Kamil Kuczyński i zdobywając dwa gole zapewnił drużynie w której gra triumf 4-2.

W tym wypadku gospodarze zaprezentowali się w następującym zestawieniu: Kondziela – T. Swendrowski, Łański, Jonczyk, Czok, M. Swendrowski (46. Ł. Swendrowski), Matuszek (86. Pukowiec), Pietruszka (46. Idziak), Czmielewski (89. Wolny), Tworek (46. Kuczyński), Pluciński.

Dzięki tej wygranej Groszmal umocnił się na czwartej pozycji w stawce. Ekipa ta w 20 spotkaniach zdobyła 37 punktów przy stosunku goli 43-26.