Piłkarki Unii Opole wysoko przegrały, ale podium utrzymały

Z mieszanymi uczuciami kończą sezon piłkarki Unii Opole. Z jednej strony na finiszu wysoko przegrały, ale z drugiej udało im się utrzymać pozycję na podium tabeli III grupy 3 ligi.

Podopieczne Tomasza Minkiewicza zostały bowiem rozbite przez walczące o awans szczebel wyżej rezerwy Czarnych w Sosnowcu. Opolanki w stolicy Zagłębia uległy wszak aż 0-8. W tym samym czasie goniący je w tabeli Mitech Żywiec przegrał u siebie ze Ślęzą Wrocław 2-5 i status quo w czołówce zestawienia został zachowany.

Pewnego rodzaju usprawiedliwieniem tak wysokiej porażki naszych dziewcząt może być fakt, iż na mecz pojechały w dziesięcioosobowym składzie. Miało to przełożenie na końcowy wynik, gdyż połowę bramek straciły w ostatnich 20 minutach spotkaniach, z czego dwie gdy grały już w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Aleksandry Gatak. Tak czy inaczej zagrały w składzie: Govorunova – A. Gatak, Hellbach, Truszczak, Studnicka, Larska, Stącel, E. Gatak, Brzozowska, O. Baron.

Ostatecznie w 20 meczach piłkarki Unii zdobyły 39 punktów przy bilansie bramowym 79-44 i zajęły trzecią lokatę stawce. Do 2 ligi promocję zyskały wspomniane tu wrocławianki.