Odra w CLJ. Zwycięstwo trampkarzy, porażka juniorów młodszych

50 procent normy wyrobili w ogólnopolskich zmaganiach CLJ przedstawiciele piłkarskich ekip z Opola. Na boiska wybiegły bowiem dwie drużyny Odry i jedna swój mecz wygrała, a druga przegrała.

W tym pierwszym przypadku chodzi o trampkarzy, którzy pokonali u siebie Olympic Junior Wrocław 2-1. Chwała należy się im tym większa, że po ponad godzinie gry przyjezdni prowadzili. Do wyrównania doprowadził jednak Wiktor Nowicki, a kwadrans później do siatki rywali trafił Marcin Staś.

Tym samym opolanie w piątym meczu wywalczyli czwarte zwycięstwo i mają na koncie 12 punktów przy bilansie trafień 10-5. Dzięki temu wciąż prowadzą w grupie C elity U15.

Juniorzy młodsi Odry z kolei ulegli w Lubinie miejscowemu Zagłębiu, aż 1-6. Warto jednak podkreślić, iż długo trzymali się bardzo dzielnie, albowiem do przerwy był remis („gol do szatni” Oskara Zawady), a na półmetku drugiej odsłony przegrywali tylko 1-2. Wtedy jednak stracili dwie bramki na przestrzeni 100 sekund, a potem dwie kolejne w końcówce. I wysoka porażka stała się faktem.

Niemniej aktualnie wciąż są oni poza strefą spadkową grupy zachodniej zajmując 12 lokatę. W sześciu meczach uzbierali bowiem sześć punktów przy bilansie bramkowym 13-22.