W klasie A nasze zespoły piłkarzy nożnych także zakończyły granie

Za nami ostatni już akcent sezonu 2021/22 w wykonaniu piłkarzy nożnych z Opola w rozgrywkach seniorskich. Zamknął go duet naszych ekip rywalizujących w klasie A, a z dwójki LZS Sławice i Groszmal znacznie lepiej poszło pierwszej z tych drużyn.

Rywalizujący w grupie 2 podopieczni Krzysztofa Chełpy rozbili u siebie Burzę Lipki 5-0, a po dwa gole dla triumfatorów zdobyli Patryk Buhl i Grzegorz Starczyk, jednego dodał z kolei Samuel Lukoszek.

W starciu tym zwycięzcy zagrali w składzie: K. Buhl (76. Szolc) – D. Buhl (55. Kosarzecki), Starczyk, Lukoszek, Stopka, A. Pawleta, Nowak (55. Rzeczycki), P. Buhl, Wiśnik, Kujawa, Jurowski.

Taki wynik sprawił, iż ekipa ze Sławic skończyła sezon na siódmym miejscu. Team ten w 24 meczach zdobył 34 punkty przy stosunku bramkowym 46-56.

Tymczasem Groszmal w walce o podium strefy 5 przegrał w Żyrowej z Victorią 4-5, a jakby tego było mało swój mecz wygrał Rudatom Kępa i zepchnął opolan na piąte miejsce. Ostatecznie drużyna prowadzona przez Michała Czoka w 26 grach wywalczyła 46 „oczek” legitymując się bilansem goli 63-39.

Jeśli chodzi o ich ostatnie starcie to miało ono bardzo emocjonujący przebieg, a porażka boli tym bardziej, że po 18 minutach gry prowadzili oni 2-0. W tym czasie piłkę do siatki miejscowych posyłali Karol Matejka i Tomasz Czmielewski. Kontaktowego gola jednak, a przy tym tzw. do szatni zdobył Kamil Jakubczak. Ponadto niespełna kwadrans po przerwie wyrównał Armin Karwot. Po chwili jednak Matejka znowu dał prowadzenie opolanom.

Niebawem jednak zaczęło się katastrofalne 10 minut dla przyjezdnych. Najpierw boisko przez czerwoną kartkę musiał opuścić jedyny nominalny golkiper tego dnia w ich składzie, a następnie rywale tylko w tym okresie zdobyli trzy bramki. Co prawda w końcówce Matejka skompletował hat tricka, ale to już wszystko na co było stać tego dnia Groszmal.

Warto odnotować, iż nasz team zagrał w składzie: Skorupa – Łański, Idziak (81. Pukowiec), Jonczyk (87. Pawłowski), M. Swendrowski, Wolny (81. Ł. Swendrowski), Matuszek (65. T. Swendrowski), Pietruszka, Czmielewski (87. Mętel), Tworek, Matejka.