Weekend pełen piłki nożnej w naszym mieście

Z 12 naszych drużyn piłkarskich, które rywalizują na różnych szczeblach rozgrywek seniorskich w najbliższy weekend na terenie Opola zagra aż dziewięć z czego osiem u siebie.

Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście pojedynek występującej na zapleczu elity Odry, która ugości Skrę Częstochowa. Będzie to pojedynek szczególnie ważny dla gospodarzy, którzy przegrali swoje cztery ostatnie mecze o stawkę (łącznie z Pucharem Polskim) i powrócili do strefy spadkowej, z której się wydostali po niezłym okresie gry. Do spotkania z ekipą spod Jasnej Góry dojdzie niedzielę o godz. 18.

Dzień wcześniej w akcji będzie można zobaczyć natomiast rywalizujący w klasie A team ze Sławic. Zespół ten o godz. 16 powita na swoim stadionie Rzemiosło Dziewkowice. W tym samym czasie na boisko wybiegną także przedstawiciele występującego szczebel niżej Piasta, którzy podejmą LZS Turawa.

W przypadku pozostałych naszych zespołów występujących w klasie B, a które również zagrają w Opolu, to na boiska wybiegną one w niedzielę o godz. 16. W tym kwartecie warto zwrócić uwagę na derby miasta w Świerklach, albowiem tamtejszy Grom zmierzy się z SKS-em Chmielowice. LZS Grudzice spotka się natomiast ze Startem Siołkowice Stare, a rezerwy Groszmalu sprawdzą się na tle LZS-u Dąbrówka Górna.

Do walki w ten weekend przystąpią także oba zespoły pań z Unii. Najpierw, bo 17 września o godz. 16, swój mecz rozpoczną grające w 4 lidze rezerwy, goszcząc LZS Pakosławice. Natomiast dobę później usłyszymy pierwszy gwizdek walki o punkty w 3 lidze pomiędzy główną ekipą opolanek a MUKS-em Kostrzyn nad Odrą.