Wysoka wygrana Groszmalu, wysoka porażka zespołu ze Sławic

Jakże różnie zaprezentowali się na wyjazdach w minionej serii gier nasi piłkarze rywalizujący w klasie A. Groszmal rozbił bowiem swojego rywala, a LZS Sławice poniósł wysoką porażkę.

Zacznijmy zatem od zwycięskiej ekipy, która w Krośnicy ograła Źródło aż 6-0. Podopieczni grającego trenera Michała Czoka jednak długo tak łatwo, jakby wskazywał na to wynik, wcale nie mieli. Do przerwy wszak utrzymywał się bezbramkowy remis. „Worek z golami” rozwiązał się 120 sekund po zmianie stron. Wówczas to w blisko 10 minut goście zanotowali cztery trafienia, a łupem po równo podzielili się wówczas Marcin Pietruszka i Mateusz Tworek. W końcówce miejscowych „dobili” Szymon Jonczyk i Bartosz Nowak.

Triumfatorzy w tym starciu zagrali w składzie: Skorupa (24.T. Swendrowski) – Łański, Jonczyk, Czok (46. Matejka), Pietruszka (65. Nowak), Czmielewski, Idziak, Wolny, Matuszek (75. Gruchot), Tworek, M. Swendrowski.

Tym samym Groszmal Opole z 40 punktami na koncie (bilans bramkowy 49-26) nie tylko umocnił się na czwartym miejscu w tabeli grupy V, ale i zbliżył się na dwa „oczka” do trzeciej w zestawieniu Victorii Żyrowa, która poległa teraz w meczu na szczycie z Silesiusem Kotórz Mały.

Rywalizujący w strefie II team ze Sławic poległ natomiast w Kościerzycach z Victorią aż 0-4. W tym przypadku „po meczu” było już do przerwy kiedy to miejscowi prowadzili już trzema trafieniami.

Team prowadzony przez Krzysztofa Chełpę prezentował się następująco: K. Buhl – D. Buhl (76. Pawlak), Starczyk, Rzeczycki (46. Lukoszek), Kosarzecki (46. P. Buhl), Stopka, A. Pawleta, M. Buhl, Wójcik Wiśnik, Jurowski.

Tak czy inaczej ekipa ze Sławic uzbierała do tej pory 28 „oczek” (gole 37-38) i jest w stawce siódma. Do czwartego miejsca traci tylko trzy punkty, ale i nad 11 ma pięć przewagi…