Znamy podział grup w klasie B, gdzie znowu zagra sześć ekip z Opola

Opolski Związek Piłki Nożnej podzielił grupy klasy B przed nowym sezonem. To istotne tym bardziej, że zmaganiach tych znowu weźmie udział sześć ekip z naszego miasta.

Co ciekawe jednak znowu nie wszystkie trafią do jednego zestawienia. Poprzednio pięć z nich występowało w strefie V, a jedna w VII. Teraz w pierwszej z nich zagra kwartet drużyn z Opola. Pozostały w niej bowiem Grom Świerkle, LZS Grudzice, Piast i SKS Chmielowice. Natomiast do „siódemki” – gdzie wciąż będzie Wiking – przeniesiono rezerwy Groszmalu.

W grupie V dalej rywalizować będą także GKS Komprachcice, LZS Kup, LZS Luboszyce, LZS Turawa i LZS Zawada, a nowe ekipy tam to przesunięte z „czwórki” – czyli niejako rejonu brzeskiego – LKS Popielów, LZS Golczowice i Start Siołkowice. Wszystkie te zespoły zainaugurują walkę o punkty w pierwszy weekend września (terminarze podamy niebawem).

Dwa tygodnie wcześniej wystartuje z kolei pozostały duet z Opola. W grupie VII zagra bowiem 13 ekip, a w tej strefie dalej występować będą: Chrząszcz Chrząszczyce, Kosmos Dobra, KS Górażdże, LKS Obrowiec, LZS Dąbrówka Górna, LZS Kórnica-Nowy Dwór, LZS Łowkowice, LZS Żywocice i Polonia II Prószków-Przysiecz. Nowe drużyny tamże, poza Groszmalem II, to LZS II Walce-Kromołów (team przeniesiony z grupy 11) oraz Inter Mechnica (12).