Dominacja Gwardii w drugiej połowie i zwycięstwo w Szczecinie

Po 30 minutach gry kibice z Opola mogli być nieco zdenerwowani. Na tablicy wyników utrzymywał się bowiem remis. Po zmianie stron Gwardziści byli jednak zdecydowanie lepiej dysponowani i pewnie wygrali w Szczecinie 31:23.

W mecz lepiej wyszli szczypiorniści ze stolicy województwa opolskiego, którzy szybko prowadzili 3:1. Gospodarze w porę jednak się obudzili i równie szybko doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach gospodarze przeważali i utrzymywali się na 2-3 bramkowym prowadzeniu. Skutecznie interweniował wówczas trener Rafał Kuptel, który poprosił o czas. Opolanie dzięki temu wrócili do gry i do szatni schodzili przy remisie 13:13.

Po zmianie stron impuls do ataku dał Adam Malcher, który w jednej akcji dwukrotnie zatrzymywał rywali, a następnie pomogła mu poprzeczka. Wówczas „Gang Kuptela” złapał wiatr w żagle i zaczął powiększać swoją przewagę. W ostatnich minutach obrona Gwardii prezentowała się świetnie – w przeciwieństwie do ataku Pogoni. To zapewniło Gwardzistom zwycięstwo 31:23. 

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Gwardia Opole 23:31 (13:13)

Sandra Spa Pogoń: Andrysiak, Wiśniewski, Arsenić – Wąsowski 4, Gierak 4 (3/4), Krupa 5, Bosy 3, Starcević 2, Jedziniak 2, Krysiak 1, Rybski 1 (1/1), Zaremba 1.
Karne: 4/5.
Kary: 8 min. (Starcević – 4 min., Wąsowski, Gierak – 2 min.)
Gwardia: Ałaj, Lellek, Malcher – Scisłowicz, Sosna 1, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura 2, Kawka 10, Mauer 5 (3/3), Milewski 1, Morawski 3, Kucharzyk, Kowalski.
Karne: 3/3.
Kary: 14 min. (Klimków, Mauer – 4 min., Fabianowicz, Milewski, Kucharzyk – 2 min.).