Efektowne zakończenie sezonu przez Gwardzistów

KPR Gwardia Opole pewnie pokonała MMTS Kwidzyn 33:25 prowadząc do przerwy 20:15 i kończąc bardzo trudny sezon na 10. miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Po meczu odbyła się miła uroczystość podziękowań i pożegnań trenerów i zawodników. Samo spotkanie było szybkie i efektowne a w pierwszej połowie główne role grali bramkarze obu ekip broniąc wielokrotnie dostępu do swych “świątyń”. Wyrównana walka trwała do 9. minuty, w której to Marek Monczka i Michał Ścisłowicz wyprowadzili Gwardię na dwubramkowe prowadzenie 8:6. Od tego momentu dzięki obronom Adama Malchera i bramkom Mateusza Jankowskiego przewaga opolan powiększyła się do stanu 11:7. Do końca meczu Gwardia już kontrolowała przebieg wydarzeń prowadząc nawet 18:11 w pierwszej połowie i 26:18 w 44. minucie po bramce Pawła Stempina. Ambitnie grająca drużyna MMTS-u do pięciu bramek (29:24), ale w końcówce niesieni dopingiem blisko dwóch tysięcy kibiców “gwardziści” zdobyli trzy bramki z rzędu i wygrali zasłużenie 33:25.

Po meczu oficjalnie pożegnano trenerów Rafała Kuptela i Adrian Fiodora oraz zawodników: Mateusza Morawskiego, Macieja Fabianowicza, Łukasza Kucharzyka i Noe Zubaca.