Grad bramek w derbowym meczu Gwardii II Opole

Aż 85 bramek padło w derbowym meczu rezerw Gwardii Opole. Niestety, ostatecznie nasi piłkarze ręczni – rywalizujący w 2 lidze – przegrali w Brzegu z tamtejszym Orlikiem 42:43.

Początkowo jednak nie zapowiadało się na tak wyrównany pojedynek. Gospodarze bowiem od początku narzucili spore tempo gry i szybko zyskali cztery bramki przewagi. To podziałało na opolan niczym „zimny prysznic”, bo już 200 sekund później mieliśmy remis, a niebawem objęli oni nawet prowadzenie.

Tak czy inaczej od tego czasu mieliśmy już bój co się zowie. Żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać przez co na przerwę schodziły z bilansem, który niekiedy drużyny w szczypiorniaku osiągają przez cały mecz (21:20 dla brzeżan). Po zmianie stron również trwała zażarta walka na całego, niemniej na boisku rządzili przede wszystkim gracze ofensywni. Tym bardziej, że po zmianie stron bramek padło jeszcze więcej, aniżeli w inauguracyjnej odsłonie…

Koniec końców jednak miejscowi w końcówce zachowali więcej „zimnej krwi”. Warto odnotować, iż do triumfu poprowadził ich były gwardzista, a obecnie grający trener brzeżan Michał Piech, którzy rzucił dziewięć goli. U opolan najskuteczniejsi byli Daniel Jendryca i Michał Bączek (odpowiednio 11 i 10 trafień)

Orlik Brzeg – Gwardia II Opole 43:42 (21:20)
Gwardia II: Wisła – Jendryca 11, Bączek 10, Wandzel 8, Białowąs 6, Bidziński 5, Rawecki 2, Jeżewski, Kraczkowski. Kary: 8 minut