Gwardia Opole pewnie ograła Stal Mielec

Trzecie zwycięstwo z rzędu wywalczyła Gwardia Opole. Tym razem nasi piłkarze ręczni ograli Stal Mielec 25:17.

Na początku obie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Dość napisać, iż po kwadransie było tylko 3:2 dla gości. Co ważne podopieczni Rafała Kuptela na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w 22 minucie gdy do siatki trafił Michał Milewski. Od tego czasu opolanie wyraźnie się rozkręcili, a dzięki dwóm golom Patryka Mauera przed przerwą zbudowali sobie przewagę pięciu bramek (10:5).

Po zmianie stron nasi szczypiorniści utrzymywali przewagę właśnie na takim poziomie, a z czasem nawet ją powiększyli. Gdy w 40 minucie przełamał się wreszcie Mateusz Jankowski było 16:10 dla nich, a po rzutach Wiktora Kawki i Filipa Stefaniego 19:11. Wtedy to stało się jasne, że już żadna krzywda im się nie stanie.

I faktycznie, później już opolanie utrzymywali przewagę i wygrali pewnie. Dzięki temu też awansowali na szóste miejsce w stawce. Mają na koncie osiem punktów i bilans bramek 125:136.

Gwardia zagrała w składzie: Ałaj, Lellek – Mauer 6, Kawka 5, Stefani 3, Jankowski 2, Klimków 2, Milewski 2, Fabianowicz 1, Kowalski 1, Kucharzyk 1, Sosna 1, Zadura 1, Morawski, Scisłowicz, Zarzycki.