Gwardia zasłużenie “wyszarpała” zwycięstwo z Piotrkowianinem

Na stojąco oglądali ostatnią minutę meczu Gwardia – Piotrkowianin kibice w Stegu Arenie w Opolu. Po heroicznym boju opolanie wygrali 26:22 prowadząc do przerwy 12:11. Bohaterami meczu byli obaj bramkarze: Adam Malcher po stronie Gwardii, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania i Kacper Ligarzewski, który “trzymał” wynik drużynie gości. Podkreślili to na pomeczowej konferencji szkoleniowcy obu drużyn.

Spotkanie przez jego większą część miało bardzo wyrównany przebieg. Oto w skrócie wynik na świetlnej tablicy: 1:2, 4:2, 6:6, 8:6, 11:11, 14:12, 16:16, 19:19, 21:20.

Były jednak dwa kluczowe momenty, które pozwoliły “gwardzistom” najpierw odskoczyć rywalowi na 16:12. Była 37 minuta spotkania. straty mógł zmniejszyć Piotr Swat ale jego rzut karny znakomicie wybronił Adam Malcher. Niestety w tym momencie nasza drużyna “stanęła” i w 46 minucie na tablicy był remis ….16:16. Prawie 9 minut bez bramki!

Na szczęście wynik “odblokował” nasz kapitan Mateusz Jankowski. Drugi przełomowy moment to czas, który wziął trener Rafał Kuptel w 56 minucie, po którym ponownie Jankowski dał opolanom dwubramkowe prowadzenie 22:20. Zdenerwowani goście zaczęli popełniać błędy a w 58 minucie Andrzej Widomski podwyższył prowadzenie na 25:22, którego nie oddali do końca wspomagani przez żywiołowo dopingujących na stojąco kibiców.