Gwardyjscy studenci mogą zostać Mistrzami Świata!

Akademicka reprezentacja Polski prowadzona przez trenerów Corotop Gwardii Opole Bartosza Jureckiego i Bogumiła Barana zagra o tytuł mistrzów świata!

Drużyna, której trzon stanowią młodzi opolscy studenci i jednocześnie zawodnicy Gwardii Opole w półfinale turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej Antequerze pokonała po heroicznym boju reprezentację Czech 30:29 a bohaterem meczu został opolski bramkarz Mateusz Lellek, który na dwie sekundy przez zakończeniem meczu obronił rzut rywala dając zwycięstwo biało-czerwonym.

Pierwsze minuty półfinału należały do Czechów, który objęli prowadzenie 5:3. Reprymenda naszych trenerów poskutkowała i chwilę później było już 8:5 a później 14:10. Rywale jednak zmniejszyli straty i do przerwy było 17:16 dla Polski. W drugiej połowie żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć zdecydowanego prowadzenia. Dopiero kiedy w końcówce świetnie dysponowany w polu Konrad Wątroba wyprowadził nasz zespół na trzy bramkowe prowadzenie 30:27 wydawało się, że nic złego naszym stać się nie może. A jednak. Czesi wycofali bramkarza wprowadzili do gry siódmego zawodnika i doprowadzili do wyniku 30:29. Na szczęście w ostatniej akcji ze skrzydła naszych południowych sąsiadów górą był Mateusz Lellek.

Oprócz wspomnianego Lellka w naszej drużynie wystąpili następujący zawodnicy Gwardii: Paweł Stempin (4 bramki), Daniel Jendryca (1 bramka), i Piotr Zawadzki (2 bramki). Dodajmy, że fizjoterapeutą drużyny jest także pracujący od lat w Opolu Bartosz Smarzych.

Polska w niedzielnym finale zmierzy się z reprezentacją Hiszpanii, z którą już grała w spotkaniu grupowym i przegrała. Będzie to zatem doskonała okazja do rewanżu. Hiszpanie w półfinale pokonali Francję 33:27.

W spotkaniach w grupie nasz zespół wygrał dwa mecze i poniósł jedną porażkę. Oto wyniki:

Polska – Hiszpania 27:35

Polska – Brazylia 34:18

Polska – Indie 44:20

 

zdjęcie: materiały prasowe AZS / autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły