Gwardziści bez szans w starciu z Azotami

Rewelacyjnie dysponowane Azoty Puławy bez większych problemów pokonały w Opolu Gwardię. „Gang Kuptela” miał spory problem z upilnowaniem dwóch zawodników gości.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy szybko zbudowali dwubramkową przewagę. Opolscy szczypiorniści w porę jednak odpowiedzieli, szybko doprowadzając do remisu. Kolejne minuty to jednak dominacja Azotów Puławy, które najpierw zanotowały serię czterech, a następnie pięciu bramek bez odpowiedzi Gwardzistów. Trzy trafienia w końcówce połowy sprawiły, że opolanie schodząc do szatni przegrywali 7:14.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Rewelacyjne zawody rozgrywał Michał Jurecki, którego to opolscy szczypiorniści zupełnie nie mogli upilnować. Podobnie z resztą, jak Andrija Akimenko, który sięgnął po statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Goście w drugiej części meczu zdobyli aż 11 bramek w czasie, kiedy Gwardia zdobyła zaledwie dwie. Ostatecznie Azoty triumfowały w Stegu Arenie 32:15.

Gwardia Opole 15:32 (7:14) Azoty Puławy