Z Gwardii na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej!

Aż pięciu szczypiornistów reprezentacji Polski otrzymało, przed mistrzostwami Europy, pozytywny wynik testu na koronawirusa. Selekcjoner biało-czerwonych musiał powołać nowych zawodników – w tym przedstawiciela Gwardii.

Polacy na słowacko-węgierskie Euro 2022 polecieli w środę rano, a po wylądowaniu przeszli testy na koronawirusa. Te wykazały pozytywne wyniki u Adama Morawskiego, Piotra Chrapkowskiego, Jana Czuwary, Kacpra Adamskiego i Damiana Przytuły. Zawodnicy zostali poddani izolacji – podobnie jak Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik, który otrzymali pozytywne wyniki testów jeszcze w Polsce. Jak informuje związek, zawodnicy przechodzą zakażenie bezobjawowo.

Patryk Rombel zdecydował się powołać Melwina Beckmana, Mikołaja Czaplińskiego, Krzysztofa Komarzewskiego, Mateusza Zembrzyckiego i szczypiornistę opolskiego klubu Macieja Zarzyckiego.

Biało-czerwoni pierwszy mecz na Słowacji rozegrają w piątek o godz. 20.30. Ich rywalem będzie Austria. Poza tym zagrają jeszcze z Białorusią (16.01, godz. 20.30) i Niemcami (18.01, godz. 18).