Juniorzy Gwardii z awansem do kolejnej rundy Mistrzostw Polski

Zespół juniorów Gwardii Opole trenowany przez Marka Jagielskiego uzyskał awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanego w Tarnowie turnieju. Zwłaszcza dwa pierwsze mecze były bardzo dobre w ich wykonaniu. W pierwszym spotkaniu z UKS-em Anilaną Łódź zacięta walka trwała tylko do przerwy, na którą młodzi opolanie schodzili z przewagą dwóch bramek (13:11). Po przerwie znakomita gra w defensywie i szybkie ataki pozwoliły na pewne zwycięstwo 34:23.

W drugim meczu Gwardziści dominowali od początku. Rywal czyli SMS Zagłębie II Lubin stracił do przerwy aż 21 goli (21:10) co pozwoliło trenerowi Jagielskiemu na danie szans na granie w meczu zawodnikom spędzającym więcej czasu na ławce rezerwowych. Opolanie bez problemu pokonali rywali 34:24.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju gospodarze MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrał bardzo ambitnie i mimo dużego oporu ze strony Gwardii zwłaszcza do przerwy kiedy było tylko 17:14 dla gospodarzy wygrał całe spotkanie 36:29.

Oba zespoły uzyskały awans do 1/8 finału.

Występujący w tych rozgrywkach wiekowych juniorzy młodsi zakończyli rywalizację odpadając po turnieju rozegranym w Lubinie gdzie przegrali trzy spotkania z SMS-em Zagłębie I Lubin, SKF KPR Spartą Oborniki oraz rezerwami KS Vive Kielce. Jednak dla zespołu Macieja Gęsikowskiego najważniejszym będzie start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.