Rezerwy Gwardii Opole u siebie niespodzianki nie sprawiły

Nie sprawili niespodzianki piłkarze ręczni rezerw Gwardii Opole w starciu z wiceliderem grupy południowej 2 ligi. W swojej hali przegrali bowiem z Żagwią Dzierżoniów 30:34 i spadli na siódme miejsce w stawce.

W spotkanie lepiej weszli goście dla których szybko było 2:0, a potem przez ponad 10 minut mieli oni przynajmniej gola lub dwa więcej. Gdy mijał kwadrans gry podopieczni Marka Jagielskiego zaczęli jednak przejmować inicjatywę. Na tyle, że nie tylko w końcu wyrównali, ale i to oni wyszli na prowadzenie (9:8). Potem już do końca tej odsłony mieliśmy wyrównany bój. Do tego stopnia, że na przerwie tablica wyników pokazywała 15:14 dla gwardzistów. W czym spora zasługa sześciu trafień Janusza Wandzela.

Po zmianie stron miejscowi wciąż mieli mniejszą lub większą przewagę. Tym razem jednak na półmetku tej odsłony zaczęli rozkręcać się goście, z kolei miejscowi praktycznie się zatrzymali. Na tyle, że przez osiem minut nie zdobyli gola, a stracili pięć i było już 27:23 dla rywali. Przedstawiciele ekipy z Dzierżoniowa takiej przewagi już nie roztrwonili, jak również nie dopuścili do nerwowej końcówki.

Tym samym opolanie spadli na siódme miejsce w stawce. Po 21 meczach, na kolejkę przed końcem, mają na koncie 30 punktów.

Gwardia II Opole – Żagiew Dzierżoniów 30:34 (15:14)
Gwardia: Lellek – Wandzel 9, Jendryca 5, Lilien 5, Sosna 5, Solovev 4, Zawadzki 2, Adamski, Jeżewski.