UKS MOS Opole z medalami na Pucharze Polski

Aż 14 zawodników UKS MOS Opole wystąpiło w zawodach Pucharu Polski dla pływaków 14-letnich i starszych. Były to pierwsze pucharowe zawody w 2021 roku przeprowadzone na 50-metrowej pływalni. Rozpoczęły tym samym zmagania polskich pływaków o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021.

Piotr Jankowski

W rywalizacji na basenie olimpijskim bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które wygrywały rywalizację w swoich kategoriach wiekowych. W łączonej kategorii 17, jak i 18-latek, Dominika Trentkiewicz dwukrotnie zwyciężała na dystansach 100m i 200m stylem grzbietowym. W rywalizacji na dystansie 50m stylem grzbietowym zajęła 3. miejsce. Sukcesy Dominiki zapewniły jej uzyskanie tytułu najlepszej zawodniczki zawodów w stylu grzbietowym w swojej kategorii wiekowej.

Wśród 14-latek, Hanna Mielnik dwukrotnie zwyciężała w konkurencjach 50m i 100m stylem klasycznym. Natomiast w rywalizacji na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 3 miejsce wśród swoich rówieśniczek. Sukcesy Hani zapewniły jej uzyskanie tytułu Najlepszej Zawodniczki zawodów w stylu klasycznym wśród swoich rówieśniczek. Wśród 15-latek, Marta Rakowska była najlepsza na dystansie 400m stylem zmiennym. Zajęła też drugie miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym, a trzecie miejsce wywalczyła w konkurencji 200m stylem dowolnym.

W zawodach wystartowali również inni zawodnicy i zawodniczki opolskiego klubu, którzy ustanawiali swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, jednak nie zapewniło im to pozycji medalowych. Ekipa pływaków UKS MOS w Opolu zajęła 10. miejsce w nieformalnej medalowej klasyfikacji zawodów na 115 ekip sportowych!

Wyniki zawodników oraz prezentowana przez nich obecnie forma sportowa to pozytywny prognostyk na progu właśnie rozpoczynającego się sezonu letniego. W imprezie wzięło udział 956 zawodników ze 111 klubów z Polski oraz 4 ekipy z Czech.