Atrakcji sportowych w najbliższych dniach w Opolu nie zabraknie

W najbliższych dnia w Opolu czeka nas szereg imprez: 5 x IRONMAN, Rocznicowy Bieg Odry Opole i Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu.

Miasto Opole wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu włączyło się w organizację wyjątkowego projektu „CHCĘ”, który polega na pokonaniu 5 dystansów Ironmana (3,8 km pływania, 180 km roweru i 42 km biegu) dzień po dniu. Krzysztof Danków ze Stowarzyszenia Masz Jaja Idź na Badania zaplanował realizację tego ekstremalnego wyzwania w dniach 15-19 czerwca. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na regularną profilaktykę badań zgodnie z ideą jaką promuje stowarzyszenie. Część biegowa jest otwarta dla chętnych, a do zdobycia są nagrody – aby taką otrzymać trzeba będzie przez pięć dni przebiec w sumie dystans maratoński co daje średnio 8,5 km na każdy dzień. Szczegóły na stronie stowarzyszenia https://www.facebook.com/MaszJajaIdzNaBadania

W czwartek chwytamy rakiety w dłoń i ruszamy do wnętrza Toyota Park gdzie w godz. 19.45-21.45 można wynająć korty do gry w badmintona w cenie 30 zł/h za kort. Mniejszych rakietek można użyć na Toropolu, gdzie od poniedziałku do czwartku skorzystamy ze stołów do tenisa stołowego w cenie 10 zł za godzinę.

W czwartek wieczorem urodzinowy bieg Odry Opole na trzech dystansach – 10 km, 5 km oraz 1945 m. Uczestnicy dwóch pierwszych dystansów otrzymają pamiątkowe koszulki w barwach Odry Opole. Kibicować można od godziny 19 w Parku 800-lecia.

W weekend zachęcamy opolan do kibicowania pływakom podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Opolskiego w Pływaniu na Krytej Pływalni Wodna Nuta. W związku z organizacją zawodów, aqua zumba w ten weekend się nie odbędzie.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYDARZEŃ

Czwartek
Godz. 19: Rocznicowy Bieg Odry Opole
Godz. 19.45 Badminton (Toyota Park)
5 x IRONMAN „CHCĘ”

Piątek
5 x IRONMAN „CHCĘ”

Sobota
Godz. 9.30: Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu (Wodna Nuta)
Godz. 10.20: OLO 4 liga (Toyota Park)
5 x IRONMAN „CHCĘ”

Niedziela
Godz. 9.30: Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu (Wodna Nuta)
Godz. 10.20: OLO 2 liga (Orlik Toyota Park)
Godz. 10.20: OLO 3 liga (Orlik Krzanowicka)
5 x IRONMAN „CHCĘ”