REKLAMA

REKLAMA

Pękła „setka” w „Biegaj z Odrą”

Specjalni goście czyli byli i obecni piłkarze i działacze Odry Opole oraz członkowie grupy „Biegaj z Odrą” a także spora grupa osób biegających rekreacyjnie stawiła się na stadionie Opolskich Olimpijczyków by wziąć udział w 100. edycji spotkania-treningu „Biegaj z Odrą”.

– Ideą tych spotkań jest spotkanie z ludźmi, którzy w różnych momentach tworzyli nasz klub, są jego ikonami ale także osobami, które na co dzień nie były na pierwszym planie jak działacze czy przedstawiciele sztabów szkoleniowych, a które wiele pracy poświęciły dla Odry – mówi jeden z pomysłodawców akcji Łukasz Wielichowski.

W dotychczasowych spotkaniach wzięło udział 99 takich postaci. Byli to między innymi: Wojciech i Tadeusz Tycowie, Józef Żymańczyk, Tomasz Copik, Marcin Feć, Łukasz Ganowicz, Tomasz Lisiński czy Leszek Wróblewski. W jednym ze spotkań wzięła udział także rodzina ś.p. Tomasza Drąga by w ten symboliczny sposób uczcić postać tego znakomitego piłkarza Odry.

Setne spotkanie miało uroczysty charakter. Obecny prezes Odry podziękował inicjatorom za akcję, która trwa kolejny rok i propaguje historię klubu oraz honoruje postacie z nim związane. Następnie wszyscy wzięli udział w rozgrzewce i biegu, który nie ma sztywnego charakteru dotyczącego tempa i długości trasy, ale jest dopasowany do indywidualnego charakteru uczestników.

Na zakończenie wszyscy goście i biegacze podpisali specjalną pamiątkową koszulkę uwieczniającą to wydarzenie.

Dodajmy, że w Klubie Biegowym Odra Opole trenują zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Nie ma ograniczeń wiekowych dla chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Grupa spotyka się w każdy wtorek o godzinie 19.00 przy moście im. Ireny Sendlerowej na Wyspie Bolko i rozpoczyna tam trening rozgrzewkowy i biegowy. Dla, którzy chcą częściej uczestniczyć w rekreacyjnym bieganiu co niedzielę odbywa się trening w Osowcu (zbiórka o godzinie 10.00 na parkingu przy jeziorze).
Gratulujemy pomysłów i życzymy co najmniej kolejnych 100. takich spotkań.