Wsiądź na rower i wspomóż Poradnię Okulistyczną przy USK

25 czerwca w Opolu po raz 10 odbędzie się Charytatywny Rajd Rowerowy. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, a pisząc ściślej wyposażenie Poradni Okulistycznej dla dzieci. Jubileuszową akcję organizuje CH Turawa Park.

W ramach inicjatywy przygotowano dwie trasy: rodzinną o długości 10 kilometrów i 30-kilometrową. Aby dołączyć do akcji, wystarczy zarejestrować się, wypełniając formularz zgłoszeniowy: https://formularz.turawa-park.com

Udział jest bezpłatny, a za każdego uczestnika Turawa Park przeleje darowiznę dla USK. Na pierwszych 600 uczestników czekać będą pakiety startowe, a 24 i 25 czerwca na terenie CH funkcjonować będzie bezpłatny serwis rowerowy.

Organizatorzy zadbali także o różnego rodzaju atrakcje: szkolenia z ruchu drogowego, policyjne miasteczko rowerowe, konkursy i quizy z nagrodami, animacje, dmuchańce, zajęcia taneczne oraz fitness, strefa zdrowia festiwal baniek mydlanych. Odwiedzić będzie można Policyjne Miasteczko. Przed startem (godz. 10) zaplanowano wspólną rozgrzewkę i zajęcia ze szkołą tańca i trenerami klubu fitness.

W przygotowanej, wspólnie z opolskim NFZ, Strefie Zdrowia staną Mammobus, Krwiobus i Dentobus, możliwe będzie wyrobienie kart EKUZ i potwierdzenie profilu zaufanego IKP oraz zapoznanie się z programami DietNFZ, profilaktyki raka piersi i szyjki macicy, gruźlicy, badań prenatalnych czy chorób układu krążenia. Udział w rajdzie to także okazja do skorzystania z badań profilaktycznych, jak okulistyczne, konsultacje lekarza internisty oraz badania EKG i pomiar glukozy.

Więcej informacji:
https://turawa-park.com/events/rajd-charytatywny-2022/
https://www.facebook.com/TurawaPark/
https://www.instagram.com/turawapark/