Poznaliśmy oficjalne wyniki XX Atlantis Biegu Opolskiego

Za nami kolejne duże wydarzenie sportowe w Opolu. Tym razem można było wziąć w nim czynny udział, a chodzi tu o XX Atlantis Bieg Opolski. Impreza odbyła się na Wyspie Bolko.

W biegu głównym na 10 km zwyciężył Daniel Kokot (Ozimek) z czasem 32 minuty i 35 sekund, który o blisko trzy minuty wyprzedził kolejnego na mecie Piotra Rękowicza (Kowale). Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Janik (Kórnica). Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Pawlik (Olesno) z wynikiem 42.27, przed Mirelą Hendel (Krośnica) oraz Natalią Broj (Źlinice).

Na dwa razy krótszym dystansie u panów podium zdominowali opolanie, którzy zdobyli tu dwa medale. Triumfował Michał Strzelczyk (z czasem 16.36), a trzeci był Daniel Sobczak, natomiast przedzielił ich Robert Pontus z Oleśnicy. U pań zwyciężyła Marzena Boczkowska (Lewin Brzeski) 19.04, drugie miejsce zajęła Katarzyna Olas (Komprachcice), a trzecie Kornelia Polek-Duraj (Murów).

W towarzyszących tej rywalizacji zawodach Nordic Walking (na 5 km) najlepsi byli Mieczysław Polcyn z Niewodnik (czas 30.20) i Aneta Hoczek z Kolanowic (33.33). Natomiast wśród tych którzy ścigali się na rolkach (również 5000 m) zwyciężali Zbigniew Major z Krakowa (10.10) i Laura Michalska z Opole (10.46).