Najlepiej z naszych łyżwiarzy spisali się ci najmłodsi

W Białymstoku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Wystąpiło na nich ośmioro reprezentantów klubu z Opola.

Marcin Sagan

Najlepiej z tej ósemki spisali się najmłodsi reprezentanci AZS-u Politechniki Opole startujący w grupie Junior E, a więc w kategorii wiekowej do lat 11. Wśród dziewcząt zajęły dwie najwyższe lokaty w wielobojach zajęły nasze zawodniczki. W klasyfikacji zwyciężyła Anna Rucińska, a drugie miejsce zajęła Magdalena Głowacka. Pierwsza z nich wygrywała na dystansach 222 i 500 metrów, a na 333 metry była druga. Z kolei Głowacka była druga na 222 i 500 metrów oraz trzecia na 333 metry. Wśród chłopców Filip Hyjek zajął 3. pozycję w wieloboju. Minimalnie lepsi byli: zwycięzca Oskar Soltau (Oliva Gdańsk) oraz Franciszek Izbicki (UKS Białystok). Nasz zawodnik zwyciężył na 333 metry, był trzeci na 500 metrów, a także czwarty na najkrótszym dystansie 222 metrów.

Na najniższym stopniu podium w wieloboju stanął również Bartosz Dębiński w kategorii Junior D (do 13 lat). wyprzedzili go dwaj zawodnicy Juvenii Bialystok: Dominik Palanceusz i Adam Makuch. Opolanin zajął 2. miejsce na dystansie 1000 metrów, był trzeci na 500 metrów i czwarty na 777 metrów. Na 18. pozycji w tej kategorii sklasyfikowany został Jakub Ostrowski.

Gorzej poszło starszym naszym przedstawicielom. Wśród seniorów 12. na 21 startujących był Szymon Hyjek, a w gronie seniorek na 15. pozycji wśród 20 zawodniczek była Aleksandra Lisek. W grupie Junior C (do 15 lat) wśród 28 uczestniczek na 13. pozycji sklasyfikowana została Liliana Albańska. Tej trójce nie udało się znaleźć na czołowych pozycjach na poszczególnych dystansach.

Na zdjęciu trzy najlepsze zawodniczki w wieloboju w kategorii Junior E. Od lewej dwie nasze zawodniczki: Magdalena Głowacka i Anna Rucińska oraz Daria Daszuta (UKS Białystok). Fot. archiwum klubowe.